Lokaty w BGŻ Optima – zestawienie

Lokaty w BGŻ Optima – zestawienie

Lokaty w BGŻ Optima – zestawienie

Pojawienie się na rynku nowego gracza – BGŻ Optima, powinno poruszyć nieco rynek lokat bankowych. Wysokie oprocentowanie, elastyczne warunki i wygodna obsługa swoich oszczędności to mocna broń w walce z konkurencją. BGŻ Optima jako bank internetowy może zagwarantować taką ofertę.

Olbrzymie zamieszanie na rynku lokat bankowych wywołał jednodniowy depozyt od BGŻ Optima. 6,48% w skali roku, bez podatku Belki, to rewelacyjna propozycja. Niezwykle zachęcający jest również brak zobowiązań. Lokata jest odnawiana codziennie, więc pieniądze wypłacimy w dowolnym momencie. Nie muszą się martwić wszyscy podejrzliwi – oprocentowanie jest gwarantowane aż do kwietnia 2012 roku.

Podbicie polskiego rynku lokat bankowych nie byłoby jednak możliwe wyłącznie z jednym produktem. BGŻ Optima przygotował również inne propozycje dla zainteresowanych inwestorów. Dostępne opcje nie odbiegają od standardowych ofert konkurencji. Dostępnie oprocentowanie niestety nie zachwyca:

  • 1 miesiąc – 5,10%
  • 3 miesiące – 5,20%
  • 6 miesięcy – 5,20%
  • 12 miesięcy – 5,30%
  • 24 miesiące – 5,30%

Naliczone odsetki zostaną dodatkowo obciążone podatkiem od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Pomniejszą się tym samym aż o 19%. Realny zarobek z lokat terminowych BGŻ Optima nie prezentuje się zbyt rewelacyjnie. Propozycja jest więc skierowana dla osób nastawionych na bezpieczną inwestycję przez określony czas (1-24 miesiące).

Zdecydowanie lepiej wygląda lokata dzienna w BGŻ Optima. Brak umowy terminowej, wysokie zarobki, łatwa dostępność. Oprocentowanie 6,48% w skali roku netto (jak 8% na zwykłej lokacie), gwarantuje bardzo udane inwestowanie. BGŻ Optima powinien znaleźć na swoją lokatę dzienną klientów zarówno z niewielkim budżetem (min. 1000 zł), jak i dużo poważniejszych, deponujących ponad 100 tysięcy złotych.

Założenie wszystkich lokat w BGŻ Optima jest obwarowane koniecznością uruchomienia rachunku osobistego. Jego obsługa jest całkowicie darmowa, więc nie powinno to być przeszkoda dla zainteresowanych wysokimi zyskami inwestorów. Tym bardziej, że wszystkie formalności załatwimy przez internet.

Jeśli możesz dodaj komentarz, lub link ze swojej strony.

Dodaj komentarz